Zajęcia dodatkowe

• Podstawowym narzędziem rozwoju w wieku przedszkolnym jest swobodna zabawa (przez niektórych zwana pogardliwie bezładną bieganiną). To właśnie w swobodnej zabawie dziecko rozwija się najpełniej, ponieważ ma możliwość samodzielnego dostosowania bodźców i zadań rozwojowych do własnych indywidualnych potrzeb. Dlatego zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu mają taką właśnie formę. Pozwalają dzieciom wspólnie i twórczo spędzać czas, są dla dziecka przede wszystkim przyjemnością i zabawą, na zajęciach dodatkowych dzieci zachęcane są do inicjatywy, kreatywności i dobrej zabawy. Nie dziwmy się też jeżeli dziecko przychodząc z przedszkola po zajęciach z angielskiego nie mówi po angielsku, nie śpiewa piosenek itp., te zajęcia nie mają na celu nauki języka a oswojenie z nim, znowu najważniejsze jest to, czy dziecko chodzi chętnie i czy dobrze się bawi. Ponieważ bardzo wartościowe są zajęcia prowadzone metodą dramy, wspierają harmonijny rozwój dziecka, pozwalają wcielać się w różne role jakie dzieci będą pełnić i jakich musza się nauczyć; często są stosowane przez nauczycieli naszego przedszkola na zajęciach dodatkowych.