Przedszkole
w Lipcach Reymontowskich

Kodowanie na dywanie

"Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować na edukacji matematycznej, artystycznej, językowej czy artystycznej." - Tak o programie pisze jego autorka Anna Świć. Bliższe informacje można znaleźć na stronie https://uczymydzieciprogramowac.pl/pl.

 

Międzynarodowy Dzień Uśmiechu

21-11-2019
W czwartek Słoneczka znowu bawiły się w kodowanie. Przypomnieliśmy sobie niedawny DZień Uśmiechu. Dzieci segregowały buźki według określonej zasady, a następnie kodowały drogę od s (...)

Jesień w sadzie, w ogrodzie, w parku

14-11-2019
Dzieci z grupy Słoneczek uczestniczyły dzisiaj w zajęciach z elementami kodowania. Mówiliśmy o owocach jesieni, kolorach jesiennych. Dzieci układały wieże na podstawie kod&o (...)

Święto Niepodległości

08-11-2019
8 listopada zanim maluchy poszły na apel i odśpiewały pięknie hymn uczestniczyły w zajęciach z elementami kodowania. Rozpoczęliśmy od omówienia symboli narodowych, następnie (...)

Nasza flaga

07-11-2019
Grupa Słoneczka, czyli nasza przedszkolna zerówka kodowały dzisiaj flagę Polski. W nawiązaniu do zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę przypomnieliś (...)