Koło ekologiczne

W naszym przedszkolu dzięki Paniom Katarzynie Długosz i Agnieszce Kamińskiej działa koło ekologiczne. Podczas warsztatów, prelekcji, teatrzyków i wyjazdów do zaprzyjaźnionych instytucji dzieci poznają sposoby ekologicznego postępowania. W tym roku szczególny nacisk będzie położony na powietrze, tematyka działań odbywać się będzie pod hasłem "Smog, czy to groźny smok?"

Wycieczka do Makowa

14-06-2018
Podczas wycieczki do Makowa rozmawialiśmy o tym dlaczego warto odpoczywać na świeżym powietrzu, dzieci obserwowały rośliny i kwiaty, które są w osadzie, jeździły na koniach. (...)

Wyjazd do Arboretum do Rogowa

06-06-2018
Podczas pobytu w arboretum w Rogowie dzieci poznały czynniki niezbędne dla właściwego rozwoju roślin, poznały budowę kwiatów oraz podstawowe gatunki roślin kwitnących wiosną (...)

Warsztaty - Uwaga alarm antysmogowy

05-06-2018
Nauczycielki Przedszkola w Lipcach Reymontowskich zorganizowały dla dzieci warsztaty pod hasłem "Uwaga, alarm antysmogowy". Podczas warsztatów dzieci poznawały właściwości p (...)

Ogród Botaniczny i Palmiarnia

29-05-2018
29 maja odwiedziliśmy Ogród Botaniczny i Palmiarnię w Łodzi. Dzieci poznały "Przedziwny świat roślin". Dowiedziały się dlaczego rośliny potrzebują świeżego powietrza, jak pr (...)

Oczyśćmy atmosferę warsztaty ODE w Łodzi

18-05-2018
18 maja Misiaczki i Słoneczka gościły w Ośrodku Działań Ekologicznych "Źródła" w Łodzi. Podczas warsztatów i zajęc terenowych dzieci dowiedziały się jaką rolę w oczys (...)

Sadzimy las

24-04-2018
Marzec i kwiecień to dla leśników czas wiosennego sadzenia lasu, określanego mianem Wiosennej kampanii odniewieniono- zalesieniowej. Dzieci z naszego przedszkola 24 kwietnia (...)

Skąd bierze się czyste powietrze?

18-04-2018
Dzieci z łatwością odpowiedziały, że do "produkcji" czystego powietrza potrzebne są drzewa. Wyprawa do miejscowego parku i lasu oraz działania badawcze z użyciem lup, pomogły odpow (...)

Warsztaty ekologiczne

09-03-2018